Zapowiedź meczu Ajax – OGC Nice

Zapowiedź meczu Ajax – OGC Nice

Tydzień temu na Allianz Riviera padał remis 1:1 po bramkach Balotelliego i van de Beeka. Przed dzisiejszym meczem droga do awansu jest nadal otwarta dla obu drużyn, z minimalną przewagą dzisiejszych gospodarzy. Jak faktycznie będzie? Tego dowiemy się na boisku. Start rewanżowego meczu już o 20:45 na Johan Cruyff Arena. 

 

Przed kompletem publiczności Ajax powalczy o awans do kolejnej rundy eliminacji do elitarnej Ligi Mistrzów, do której chcą wrócić po trzech latach nieobecności. Przed rewanżem, dzięki bramce zdobytej na wyjeździe, Joden są w odrobinę lepszej sytuacji, jednakże futbol jest znany ze swojej nieprzewidywalności. Ajax zresztą podobnie.

 

W Amsterdamie zabraknie strzelca bramki dla OGC, Mario Balotelliego. Powodem jego absencji jest uraz uda. Tuż obok Włocha nie ma Wylana Cypriena, którego wykluczają zerwane więzadła.

Daley Sinkgraven jest niedostępny dla szkoleniowca Ajaksu, Marcela Keizera. Młody zawodnik nieprzerwanie ma problemy z kolanem. Istnieje możliwość, że na boisku zastąpi go Mitchell Dijks, który powrócił do szerokiej kadry drużyny.

Prócz niego i Abdelhaka Nouriego brakuje trzeciego goalkeepera gospodarzy, Norberta Alblasa, o którym mało kto mówi z racji pewnego miejsca Andre Onany. Holenderski bramkarz złamał nadgarstek w zeszły poniedziałek.

 

Mecz poprowadzą arbitrzy z Anglii. Głównym sędzią mianowano Andre Marrinera. Wspierać go będą Simon Peter Bennett i Harry Lennard. Jako czwartego rozjemcę wybrano Lee Proberta.

Dominika Milarska

szczypta Ajaksu, Bayernu i Legii pośród kotła pełnego niższych lig w Niemczech; pojawiam się również tu

More Posts

Follow Me:
TwitterFacebook

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Facebook