Przed sezonem: Feyenoord Rotterdam

Przed sezonem: Feyenoord Rotterdam

Rozpoczynamy cykl tekstów o zmianach transferowych w holenderskich klubach. Jako pierwszą prezentujemy ekipę mistrza Holandii Feyenoordu Rotterdam.

Zespół z Rotterdamu pierwsze straty poniósł już chwilę po zakończeniu świętowania tytułu mistrzowskiego. Legenda klubu Dirk Kuyt ogłosił zakończenie kariery, a Eljero Elia zapowiedział że odchodzi z Feyenoordu. Do tego wiadomo było że do Watfordu po okresie wypożyczenia powróci Steven Berghuis. Elia ostatecznie trafił za 1,2 mln. euro (wg. transfermarkt.pl) do tureckiego İstanbul Başakşehir.

https://twitter.com/ibfk2014/status/874603491435696128

Już odejście tych piłkarzy było sporą stratą, ale to jeszcze nie był koniec sprzedaży.

W pierwszej kolejności trzeba było zrobić porządek wśród bramkarzy, ponieważ w Feyenoordzie było ich aż pięciu. Jako pierwszy z klubem pożegnał się więc Werner Hahn, który za 500 tys. euro przeniósł się do sc Heerenveen.

Drugim golkiperem który opuścił Rotterdam jest Szwed Pär Hansson który powrócił do Helsingborgs IF, z którego wcześniej trafił do Eredivisie.

Gdy rozwiązano problem bramkarzy przyszedł czas na bocznych obrońców. Feyenoord już wiele razy odrzucał oferty sprzedaży Ricka Karsdorpa i Terence’a Kongolo, ale tym razem kwoty zaproponowane za wychowanków klubu były tak wysokie że nie można było ich nie zaakceptować.

Jako pierwszy De Kuip opuścił 22-letni Karsdorp który za 14 mln (+ 5 mln bonusów) trafił do AS Romy.

Kilka dni później za 15 mln euro Terence Kongolo przeniósł się z Rotterdamu do AS Monaco. Płynnie mówiący po francusku lewy obrońca Feyenoordu podpisał z mistrzami Francji 5-letnią umowę.

Warto jeszcze wspomnieć o jednym transferze. Wychowanek Feyenoordu, 19-letni napastnik juniorskich reprezentacji Oranje, Nigel Robertha podpisał kontrakt z SC Cambuur Leeuwarden.

Jednak Feyenoord nie tylko sprzedaje. Dyrektor techniczny klubu z Rotterdamu Martin van Geel natychmiast zaczął szukać następców piłkarzy którzy opuścili klub.

Jako pierwszy na De Kuip powrócił Jean-Paul Boëtius, którego Feyenoord odkupił z FC Basel za 1,5 mln. euro.

Kolejnym wzmocnieniem było pozyskanie, za 4 mln. euro z FC Utrecht, 20-letniego pomocnika reprezentacji Maroka Sofyana Amrabata.

Trzecim, i ostatnim jak dotąd piłkarzem pozyskanym przez Feyenoord, jest prawy obrońca Kevin Diks. Portowcy wypożyczyli go (z opcją zakupu) z Fiorentiny.

Oprócz graczy pozyskanych przez klub, na De Kuip z wypożyczeń powrócili Calvin Verdonk (PEC Zwolle) i Jari Schuurman (Willem II).

Biorąc po uwagę że Feyenoord zarobił na transferach mnóstwo pieniędzy i że czekają go występy w LM można być pewnym że jeszcze kilku graczy trafi do Rotterdamu.

Mariusz Moński

Wielbiciel futbolu z Beneluksu (szczególnie Feyenoord i KV Mechelen) Właściciel: www.jplpoland.com.pl; www.eredivisie.com.pl

More Posts

Follow Me:
TwitterFacebook

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Facebook