Marcel Ritzmaier może przejść z PSV do Arki Gdynia.

Marcel Ritzmaier może przejść z PSV do Arki Gdynia.

Dziś rano oficjalna strona PSV poinformowała że Marcel Ritzmaier dostał zgodę na rozpoczęcie negocjacji w sprawie transferu do Arki Gdynia.

24-letni Austriak nie pojawił się na dzisiejszym treningu ponieważ udał się do Polski na negocjacje. Ritzmaier nie ma większych szans na grę w PSV i szuka klubu w którym mógłby kontynuować karierę. Austriacki pomocnik w ostatnich latach był wypożyczany do klubów walczących o utrzymanie, takich jak Cambuur Leeuwarden, NEC Nijmegen czy Go Ahead Eagles. Mimo całkiem udanych występów nie udało mu się przekonać do siebie sztabu szkoleniowego w Eindhoven.

Austriak ma z PSV podpisany kontrakt do lata 2018 roku. Ritzmaier trafił do akademii w Eindhoven w 2010 roku z Austrii Kärnten i dotychczas zanotował 27 meczów w pierwszym zespole PSV. O wiele okazalej prezentuje się jednak jego bilans w Eredivisie. W najwyższej klasie rozgrywkowej w Holandii rozegrał 87 meczów, w który zdobył 6 goli i zanotował 12 asyst. Ma za sobą również występy we wszystkich (zaczynając od U16) reprezentacjach juniorskich i młodzieżowych Austrii. Marcel jest lewonożnym piłkarzem, który lubi grać długimi podaniami i posiada dobre uderzenie z dystansu. Najczęściej występuje jako środkowy pomocnik ale może grać również po lewej stronie boiska.

Zdjęcie: © Joep Leenen/Pro Shots

Mariusz Moński

Wielbiciel futbolu z Beneluksu (szczególnie Feyenoord i KV Mechelen) Właściciel: www.jplpoland.com.pl; www.eredivisie.com.pl

More Posts

Follow Me:
TwitterFacebook

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Facebook