Kolejny talent z Manchesteru w Bredzie

Kolejny talent z Manchesteru w Bredzie

José Ángel Tasende, lepiej znany jako Angeliño został wypożyczony na najbliższy sezon z Manchesteru City do NAC Breda.

20-letni lewy obrońca jest w Manchesterze City od 2013 roku, kiedy to trafił tam z młodzieżówki Deportivo La Coruña. Zdołał on już zaliczyć debiut w pierwszej drużynie  The Citizens. 30 stycznia 2016 roku w meczu FA Cup przeciwko Aston Villi zmienił na murawie Gaëla Clichy’ego. W tym sezonie wystąpił też w eliminacjach Ligi Mistrzów w spotkaniu przeciwko Steauale Bukareszt. Oprócz gry w Manchesterze Angeliño był wypożyczony do New York City, Girony i RCD Mallorca.

Dyrektor techniczny NAC Breda Hans Smulders: „Angeliño to ogromny talent Manhcesteru City, który zdobył doświadczenie na wcześniejszych trzech wypożyczeniach. Potem zadebiutował w pierwszej drużynie, a nawet wystąpił w Lidze Mistrzów. Aby zrobić prawdziwy krok do pierwszej jedenastki musi się jeszcze rozwinąć. Dużo to mówi o naszej współpracy z Manchesterem City, że umieścili tak wielki talent jak Angeliño w NAC i mają przekonanie że w naszych warunkach może się najlepiej rozwinąć. Przybycie Angeliño to niezbędne wzmocnienie defensywy.”

Oprócz Angeliño do Bredy z Manchesteru trafili już Paolo Fernandes, Thierry Ambrose, Pablo Marí, a także potwierdzono przedłużenie wypożyczenia Manu Garcíi. Nowy zawodnik beniaminka Eredivisie dołączy do drużyny w niedzielę.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Facebook