Dramat Abdelhaka Nouriego

Abdelhak Nouri walczy o życie po zasłabnięciu w czasie towarzyskiego spotkania pomiędzy Ajaksem Amsterdam a Werderem Brema.

Do całego zdarzenia zaszło około 72 minuty meczu. Nouri w pewnym momencie osunął się na murawę, po czym zasłabł. Mecz szybko przerwano, a do zawodnika momentalnie dotarł sztab medyczny Ajaksu, który powziął ponad dwudziestominutową reanimację. W tym czasie przybył śmigłowiec, który przetransportował 20-letniego piłkarza do szpitala.

Mecz nie został wznowiony, a piłkarze Werderu i Ajaksu niemal cały czas przebywali na murawie, obserwując poczynania lekarzy i czekając na jakiekolwiek informacje. Na boisku panowało przerażenie i dezorientacja, która osiągnęła apogeum w chwili, gdy wokół medyków postawiono parawan.

Ajax po przylocie helikoptera dodał komunikat, który mówi, że Nouri miał zaburzenia pracy serca. Obecnie jego stan ocenia się na stabilny, jednak młody piłkarz jest utrzymywany w stanie śpiączki.

Ajax do czasu przerwania spotkania przegrywał 1:2. Bramki zdobyli Mateo Cassierra (21′), Johannes Eggestein (46′), Florian Kainz (62′ k.).