Dramat Abdelhaka Nouriego – aktualizacja

Dramat Abdelhaka Nouriego – aktualizacja

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że Abdelhak Nouri walczy o życie po omdleniu na boisku w czasie towarzyskiego meczu pomiędzy Ajaksem a Werderem Brema. Dziś na Twitterowym koncie klubu pojawił się oficjalny komunikat. Jego treść niestety nie jest optymistyczna.

W weekend pojawiały się informacje i spekulacje na temat zdrowia 20-letniego gracza. Była nadzieja, że nie doszło do uszkodzenia mózgu, sami lekarze mówili, że wszystko zmierza w dobrą stronę, jednak z drugiej strony zastrzegali, że zbytni optymizm może mieć zły finał. Tak też się stało – szczegółowe badania potwierdziły najgorszy scenariusz.

Lekarze dziś potwierdzili, że u Holendra doszło do „poważnych i trwałych uszkodzenia mózgu”. Szanse na ponowne funkcjonowanie uszkodzonych części organu są praktycznie zerowe. Jest to najpewniej efekt niedotlenienia organizmu, do którego doszło po omdleniu.

 

Edwin van der Sar wypowiedział się na temat młodego piłkarza Ajaksu:

 

Przypominamy, że do całej sytuacji doszło w 72 minucie meczu. Abdelhak osunął się na murawę, po czym stracił przytomność. Lekarze reanimowali go ponad dwadzieścia minut, po których został przetransportowany helikopterem do szpitala w Innsbrucku, gdzie nadal przebywa. Prawdopodobnie zostanie teraz przeniesiony do Amsterdamu.

 

Piłkarski świat jest poruszony i wstrząśnięty tym, co się stało. Wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół Nouriego napływają zewsząd już od kilku dni.

Dominika Milarska

szczypta Ajaksu, Bayernu i Legii pośród kotła pełnego niższych lig w Niemczech; pojawiam się również tu

More Posts

Follow Me:
TwitterFacebook

1 komentarz do wpisu “Dramat Abdelhaka Nouriego – aktualizacja

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Facebook