Ciężka przeprawa – przed rewanżem w Norwegii

Ciężka przeprawa – przed rewanżem w Norwegii

Domowa porażka stawia Ajax Amsterdam pod murem. Jego przeskoczenie nie jest łatwe – aby awansować dalej, muszą z Norwegii wrócić z wygraną z przynajmniej bramką przewagi (odpowiednio dla Joden 2:0, 3:1, 4:2, itd.). Spotkanie na Lerkendal Stadion z Rosenborg BK rozpocznie się o 20:45.

 

Piłkarze Marcela Keizera w miniony weekend odnotowali ligowe zwycięstwo, pokonując 3:1 FC Groningen (bramki Huntelaara, ZiyechaSchøne). Ich rywale uznali przed swoją publiką wyższość FK Haugesund (0:1), co największych optymistów może napawać entuzjazmem, w przeciwieństwie do realistów, którzy powiedzą, że RBK oszczędzali siły przed rewanżem.

 

Holenderski szkoleniowiec powołał 20 zawodników, którzy polecieli do Trondheim. Sympatyków Amsterdamczyków cieszy powrót Amina Younesa, którego w niedzielę zabrakło z powodu choroby. Do sekcji dołączył także Kostas Lamprou. Ubytki kadrowe nadal są niezmienne – nieprzerwanie brakuje Daleya Sinkgravena i Norberta Alblasa.

Kadra przeciwników jest w pełni zdrowa, a Mike Jensen powrócił z zawieszenia.

 

Statystyka:

  • Rosenborg odnotował trzecią porażkę w ciągu ostatnich dziesięciu spotkań (licząc wszystkie rozgrywki; bilans: 6-1-3 w tym jedna wygrana po dogrywce);
  • Ajax radzi sobie fatalnie na wyjeździe – 6 porażek (w tym jedna po dogrywce; rewanż z Schalke 04), dwa remisy i dwie wygrane. Nie brzmi to zbyt optymistycznie;
  • mecz poprowadzi Ruddy Buquet – 40-letni arbiter z Francji.

Dominika Milarska

szczypta Ajaksu, Bayernu i Legii pośród kotła pełnego niższych lig w Niemczech; pojawiam się również tu

More Posts

Follow Me:
TwitterFacebook

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Facebook