Ajax nie zagra w Lidze Mistrzów.

Niestety dla kibiców Ajaksu klub z Amsterdamu po raz kolejny zawiódł w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Drużyna prowadzona przez Marcela Keizera tylko zremisowała na Amsterdam ArenA z francuskim OGC Nice 2:2 i będzie teraz musiała walczyć w ostatniej rundzie eliminacji Ligi Europy.

Mecz rozpoczął się od wspaniałej oprawy fanów Joden poświęconej Abdelhakowi Nouriemu i chyba nakręceni przez to piłkarze Ajaksu zbyt odważnie rozpoczęli spotkanie i już w 3′ stracili gola po kontrataku gości zakończonym strzałem do pustej bramki Arnauda Souqueta. Chwile później goście mogli strzelić drugiego gola, ale nie wykorzystali sytuacji. Po 20 minutach Godenzonen zaczęli przejmować inicjatywę w tym meczu, a główne role w ekipie gospodarzy grali Justin Kluivert i Donny van de Beek. I to właśnie młody następca sprzedanego latem do Evertonu Davy’ego Klaassena po pięknej akcji zdobył w 26′ wyrównującego gola dla Ajaksu. Mimo kilku dobrych okazji do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Po przerwie gospodarze nadal mieli inicjatywę ale świetnie bronił bramkarz Nicei Yoan Cardinale. Jednak nawet on nie dał rady w 56′ minucie uchronić gości od utraty gola, gdy z bliska pokonał go Davinson Sánchez. Niestety Ajax nie potrafił strzelić trzeciego gola który prawdopodobnie zapewniłby im awans do kolejnej rundy i w 79′ nadział się na kontrę którą celnym strzałem, po kapitalnym zagraniu Jeana Michaëla Seri, wykończył Vincent Marcel. Tym sposobem to OGC Nice zagra w ostatniej rundzie eliminacji o fazę grupową Ligi Mistrzów.

Na podstawie danych podawanych przez 11tegen11 możemy wam przedstawić jak wyglądała statystyka xG (tzw goli przewidywanych) w tym spotkaniu.

Dla zainteresowanych mamy również skrót tego meczu.